ÜRÜNLER
SU SOĞUTMALI CHILLER
KOMPRESÖR
Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır. Kompresörler arıza hallerinde yine kendi bakim atölyemizde onarılmaktadır.

EVAPARATÖR
SHELL AND TUBE tipi buharlaştırıcıları standart ünitelerde görüntüler. İçten bakır tüpler makinetoludur. Belirlenen minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar. Buharlaştırıcılar uygun koruyucu boyayla boyanmıştır.

KONDANSER
Kondanserler dalgalı alüminyum lamelli bakır tüplerden oluşur. Çevredeki hava fan aracılığıyla kangalların üzerinde dolaşır. Kondanserlerin aşağı bölümü subcooling devre için geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Standart üniteler 10 °C ~ 43 °C çevredeki hava sıcaklığı arasında çalışır. Üniteler yüksek kapasite kangalları aracılığıyla çevredeki hava ısı 43 °C ve kompresörün bastığı gazı likit hale getirir.

KONDANSER FANI ve MOTORU
Kondanser fanları iki devre hızlı elektrikli motorludur. Fanlar aşırı yük şartlarına karşı korunan 3-evreli diş rotor motorludur. Motor kanatları aerodinamik şekilli kanatlarla direk akupledir. Fan muhafazası konulmuştur.

GÜÇ KONTROL SİSTEMİ
Güç ve Kontrol, kontrol ve koruyucu cihazlar , elektrikli güç kaynağı ile donatılmıştır. Mikro prosesör ekranında basınç ve sıcaklık bilgileri ve durum bilgilerini kullanıcıya iletilerek kullanımı kolaylaştırır.

MİKROPROSÖR KONTROL MODELİ
Takım ve standart cihazların kontrolü mikroişlemci kontrol modülü tarafından kontrol edilir. Mikroişlemci kontroller sistemin arızaları kolaylıkla görülmesini sağlar. Mikroişlemci kontrol modülünün ana fonksiyonları:
1. Su sıcaklığı düzenlemesi( Pi kontrol)
2. Kompresör koruması.
3. Kompresörlerin (Dengeli ve sıralı çalıştırılması)
4. Her bir kompresörün çalışma saatlerini kaydetme.
5. Kronometre ayarı.
6. Ariza saatlerini ve ariza sebeplerini kayıt etme özelliği.

SOĞUTMA DEVRESİ MALZEMELERİ
Cihaz bileşenleri kondanser, kapatma valfi, servis valfları , kartuş filtre selenoid valf ve thermostatic genleşme valfi Kompresörler ek olarak montajlı emme ve basma vanası evaparator kontrol cihazları.

TESTLER
Her bir ünite dikkatle teste tabii tutulur ve bütün tesisatlar kontrol edilir. Yüksek basınç direnci testi , sistem harici şartlar ve ariza durumları kontrol edilir.